כתובת המרפאה:

 

שדרות משה גושן 63, 

קריית מוצקין


מרפאה: 04-8700440

נייד: 054-4388216

 
כדאי לדעת

 

 

למה קיימים הבדלים בין מחירי רופאי השיניים?

בולט - [IMG]

 הצעת מחיר או חוות דעת נוספת ?

בולט - [IMG]

מהי חשיבות של בדיקה תקופתית וביקור אצל שיננית?

בולט - [IMG]

שתלים - מתי ולמה?

בולט - [IMG]

מתי כדאי לעשות הלבנת שיניים?

בולט - [IMG]

טיפול שורש - למה מומחה?

בולט - [IMG]

טיפול שיניים בהדרמה / סדציה (טשטוש) - מתי?

בולט - [IMG]

ביקורות תקופתיות וניקוי אבנית - למה?

בולט - [IMG]

טיפול בילדים - מתי?

בולט - [IMG]

מומחים - מתי ולמה?

בולט - [IMG]
   

 

 

למה קיימים הבדלים בין מחירי רופאי השיניים?

 

לא כל דבר יקר הוא טוב, אבל כל דבר זול הוא בהחלט לא טוב כמו כל דבר עלות טיפול שיניים מורכבת מ- 3 דברים:

  • רמת המקצועיות של הרופא: רפואה הינו מקצוע אשר נמצא בהתפתחות מתמדת. על מנת לעקוב אחרי התפתחויות, הרופא חייב להתעדכן באופן שוטף על ידי השתלמויות מקצועיות והשתתפויות בכנסים שונים. מעבר לכך ברפואת שיניים מודרנית קיימות מס' התמחויות, כמו: טיפולי שורש, ניתוחי חניכיים, יישור שיניים, רופא שיניים לילדים, רפואת הפה. רופא אחד אינו יכול לדעת ולעשות הכל ברמה מספקת. יש צורך לעבוד בשיתוף פעולה עם מומחים מתחומים שונים כדי לקבל תוצאה איכותית.

  • זמן  השקעת הרופא בביצוע הפעולה, לדוגמא: רמת איכות הכנת השן הינה פונקצייה של זמן אשר משקיע הרופא. 

    על מנת לבצע הכנה איכותית יש צורך בשימוש בציוד הגדלה ובהקפדה על רמת הדיוק, דבר המצריך זמן רב.

  • איכות החומרים איכות החומר מתבטאת ברמת דיוק. חומרים איכותיים מתכווצים/מתעוותים פחות בזמן התקשותם, דבר המאפשר העברת מידע מדויק יותר למעבדה או ביצוע סתימות ושחזורים יותר מותאמים למתאר השן. כל זה מונע חדירה של חיידקים ומאריך את אורך חיי הטיפול. 

  • טכנאי ומעבדת שיניים טכנאי הוא אמן - איכות עבודת מעבדה הוא פועל ישיר של קישורים אמנותיים של טכנאי המשפיעים על רמת האסתטיקה של העבודה, ואיכות המכשור והחומרים שהמעבדה משתמשת בהם שמשפיעה על איכות העבודה.

  • מיכשור ברפואת שיניים קיימים סוגים רבים של מכשירים המשפרים את איכות הטיפול, זמן הטיפול ומקטינים את הסיכוי לגרימת נזק. מרפאת שיניים מודרנית דומה למפעל היי-טק. ציוד מתקדם חיוני ביותר על מנת להגיע לתוצאה איכותית

  • הקפדה על רמת חיטוי, נקיון ושימוש בציוד חד פעמי כדי להקטין את סיכויי ההידבקות והזיהומים יש להקפיד על נקיון המרפאה, רמת החיטוי ושימוש בציוד חד פעמי. מימוש ויישום כל המרכיבים הנ"ל מייקרים את עלות הטיפול.

 בולט - [IMG]
 - [IMG]  

הצעת מחיר או חוות דעת נוספת ?

 

חוות דעת נוספת הינה דבר מקובל ורצוי לתחום הרפואה ומאפשר למטופל אפשרות להבין ולבחור מס' אופציות טיפוליות. הצעת מחיר לעומת זאת הינה טעות נפוצה. למטופל אין כלים מספיקים על מנת להבין את כל מרכיבי הטיפול ולקבל החלטה האם המחיר הזול הוא אכן זול, לדוגמא: אצל רופא אחד עלות כתר X ואצל רופא שני עלות כתר Y. ברגע שלמתרפא אין נתונים על איכות החומר (פער המחירים בי סוגי מתכות שונים שמשתמשים בכתרי חרסינה יכול להגיע עד פי 25!) על כן חוות דעת נוספת אינה השוואת מחירים !!!

 

 בולט - [IMG]
   - [IMG]  

 

רפואת שיניים הינה רפואה מונעת ביסודה. להבדיל מהרבה רקמות ואיברים בגוף, לשיינים אין יכולת ריפוי עצמי והתחדשות. על כן, תהליכים צריכים להיעצר בתחילתם. לכן ביקורת תקופתית מסודרת מזהה את הבעיה בשלב מוקדם, דבר המאפשר פתרון מהיר וזול. אבנית נוצרת באופן טבעי אצל רוב האנשים ומורכבת מחיידקים שגורמים נזק לשן, לחניכיים ולעצם התומכת (גורמת ל"בריחת חניכיים").

 

בולט - [IMG] 
  - [IMG]  

 

השתלות שיניים הן פתרון טוב למטופלים אשר איבדו שן או שתיים כתוצאה ממחלת שיניים / חניכיים, חבלה או כל סיבה אחרת. השתלה דנטלית איננה נשענת על תמיכה של שיניים סמוכות. השיניים המושתלות נראות טבעיות, וההרגשה שלהן נוחה ומאפשרת לעיסה תקינה. השתלות שיניים הן קבועות ולזמן ממושך, היא עצמאית ואינה פוגעת בשיניים סמוכות. אם מקפידים על תחזוקה נכונה של השתלים ניתן להנות מהם למשך עשרות שנים. את השתלים מומלץ לבצע במצב של חוסר שיניים או במצב שהשיניים הסמוכות לאזור מחוסר השיניים הן שיניים חיות. מטרת השתל למנוע פגיעה בשיניים בריאות או מענה לחוסר שיניים מלא. שתלים אינם מתאימים לכל אדם. אנשים שלא מקפידים על הגיינה, גם אם המצב הריאותי מאפשר זאת לא מומלץ לבצע שתלים, מכיוון שללא תחזוקה נכונה השתל ייכשל.

 

 בולט - [IMG]
  - [IMG]  

 

הלבנת שיניים הינה פעולה פשוטה שאינה גורמת נזק במידה ומתבצעת בצורה נכונה. הלבנת שיניים ניתן לעשות לכל מטופל בתנאי שלא קיימים טיפולים (סתימות / כתרים) באזור הנראה בחיוך. זאת בגלל שהלבנה לא נשארת באותו גוון לאורך שנים רבות ולא ניתן להתאים את צבע הכתרים או הסתימות לתוצאה הסופית של ההלבנה. קיימות מס' שיטות לביצוע ההלבנה ואורךהתקופה שההלבנה נשמרת תלוי בשיטת ההלבנה. כמו כן אורך תקופת ההלבנה תלוי בהרגלי תזונה (קפה, סיגריות, קולה ומשקאות צבעוניים אחרים). כל אלו מקצרים את אורך חיי ההלבנה.

 

 בולט - [IMG]
  - [IMG]  

 

טיפולי שורש הינה התמחות נפרדת. קיים היום ציוד מתקדם ויקר מאוד שנמצא רק במרפאות של מומחים לטיפולי שורש. טיפול שורש הינו עמוד התומך בכל שיקום וחשיבותו רבה. טיפול שורש שנכשל יכול למוטט עבודה שיקומית גדולה. על כן מאוד מומלץ לבצע טיפולים אלו אצל רופא מומחה, למרות עלות טיפול גבוהה יותר. לפי מחקרים אחוזי הצלחה של טיפול שורש אצל רופא שאינו מומחה עומדים על כ- 65% בלבד.

 

 בולט - [IMG]
  - [IMG]  

 

הרדמה כללית או טשטוש נועדו לתת מענה לטיפול במצבים בהם המטופל אינו יכול או רוצה לשתף פעולה. סיבות לאי שיתוף פעולה הן: 1. גיל המטופל (ילדים) 2. מחלות כמו פרקינסון 3. מטופלים הסובלים מחרדה קשה מטיפול שיניים 4. טיפול מורכב הנמשך מס' שעות המצריך ישיבה של מס' שעות עם פה פתוח 5. מטופלים המעוניינים לקצר את זמן הטיפול בתוכנית טיפול מורכבת (לדוגמא: מטופלים אשר הגיעו מחו"ל לזמן מוגבל)   ** חשוב לוודא שרופא השיניים בעל אישור ממשרד הבריאות לביצוע טיפולים בהרדמה, ושהמרפאה מצויידת וערוכה לטיפולים מסוג זה.  

 

 בולט - [IMG]
  - [IMG]  

 

רפואת שיניים הינה רפואה מונעת. ביקורים חצי שנתיים במרפאה וניקוי אבנית ימנעו בעיות חניכיים המובילות לאובדן עצם ובעקבות זה אובדן שיניים ויאפשרו גילוי מוקדם של מחלות ומוקדי עששת, דבר שיאפשר טיפול מוקדם מהיר וזול יחסית לטיפול כתצואה מהזנחה או כאב. לדוגמא: עלות של סתימה מתבטאת במאות בודדות של שקלים לעומת הזנחה שתוביל לטיפול שורש וכתר, טיפול המתבטא בעלות של אלפי שקלים. מעבר לכך ביקורים תקופתיים מאפשרים לגלות מחלות המתבטאות בפה ואינן קשורות באופן ישיר לשיניים, דוגמא: גילוי מוקדם של סכרת, אנמיה ועוד.

 

 בולט - [IMG]
  - [IMG]  

 

מומלץ לקחת ילדים לביקורות אצל רופא שיניים (מומלץ לרופא שיניים מומחה לילדים - פדודונט) מגיל שנתיים לערך. גם אם בגיל צעיר לא תמיד יש צורך בטיפול, הביקור חשוב על מנת להכיר לילד את רופא ורפואת השיניים, דבר שבעתיד ימנע חרדות ויסגל הרגלי הגיינה נכונים. רופא מומחה מצוייד בכלים וידע המתאימים לטיפול בילדים. כמו כן מרפאות שיניים המיודעות לטיפול בילדים בנויות בצורה כזו שתיווצר סביבה תומכת אשר מפחידה חרדות אצל הילדים.  

 

 בולט - [IMG]
  - [IMG]  

 

בעידן רפואת השיניים המודרנית רופא אחד אינו יכול לדעת הכל, לכן יש תחומי התמחות המאפשרים לרופא להתמקד בתחום ספציפי. על ידי כך לספק את הטיפול הטוב ביותר בתחום המדובר. למרות שלפעמים הפניה של מטופל למומחה (טיפול שורש, חניכיים, טיפול בילדים וכו') נתפסת כ"טרטור", הדבר נועד על מנת לשפר את איכות הטיפול. כמו כן מרפאה של רופא מומחה מצוידת בציוד מתקדם המיודע לתחום ההתמחות שלו. רופא שיניים המטפל בכל סוגי הטיפולים בעצמו אינו יכול לתת טיפול אופטימלי, הן מסיבות טכניות והן מסיבות מקצועיות

.  

 בולט - [IMG]
חזרה לראש הדף  

 

 

כתובת: שדרות משה גושן 63, קרית מוצקין |  טלפון: 04-8700440 | נייד: 054-4388216

בניית אתרים